Apatiniai internetu, apatiniai parduotuvėse, apatiniai neatsiejama kiekvienos moters dalis kiekvieną dieną. Be jų neįsivaizduojamas mūsų gyvenimas. Bet iš kur jie? Ar moterys juos nešiojo visuomet? Ar tai tik moderniojo pasaulio sukurtas drabužėlis? Atskleisime keletą faktų, kurie padės suprasti iš kur atsirado šis rūbelis.

Senovės Graikijoje moterys nešiojo ne liemenėles, bet ir šiandien populiarias krūtinės juostas. Taip pat tam, kad pakeltų krūtinę buvo nešiojamos tokios justos ir po krūtimis. Taip pat tokie drabužėliai buvo siuvami iš lengvos medžiagos, tokios kaip šilkas, labiau priminė šalikėlį ir buvo segamas nugaroje. Dažnai naudodavo sportininkės.

Šį drabužį perėmė romėnų moterys, tik jau buvo gaminamas iš odos, kad moters krūtinė būtų suspausta ir neatrodytų didelė.

Kinijoje tokį rūbą nešiojo tik pasiturinčios moterys. Aišku jis vadinamas visai kitaip nei šiomis dienomis. Jos yra Kinijos kultūros dalis, nes atrodo tikrai iškirtinai.

Austrijoje taip pat buvo rasta liemenėlę, kurie siekia net keturioliktą amžių. Buvo matomi jau ir kaušeliai, o ne tik juosta. Kai kur netgi matomas siuvinėjimas. Toks drabužėlis koreguodavo moters krūtinę.

Be to tikrai nustebins, kad devynioliktame amžiuje jau buvo liemenėlės su kamšalais, kurie pakeldavo krūtinę. Nuostabu, ar ne?

Tai šiek tiek, istorijos. Moterys visuomet rūpindavosi savimi, todėl nepamirškite pasilepinti ir Jūs.