Bikinis buvo pademonstruotas dar 100 metų prieš mūsų erą romėnų atlečių. Tačiau du vyrai Jacques Heim ir Louis Réard (prancūzai) atsakingi už šiuolaikinių bikini atsiradimą 1946 m. Įdomu pažvelgti kokios gi buvo maudymukų tendencijos?


1930 m. buvo madingi bikiniai aukštu liemeniu ir jie buvo skirti tik gulėjimui paplūdimyje. Moterys nedrįso su jais lysti į vandenį.


Praėjus dešimtmečiui atsirado Louis Réard šiuolaikiški bikiniai, kurie buvo siuvami iš minimalaus kiekio audinio. Pats audinys siekė tik 30 cm. Tuomet tai buvo tikra revoliucija. Dar po dešimties metų vieni itin žavėjosi Louis Réard kūriniais, kiti siekė net uždrausti tokį apsinuoginimą. Tačiau pasaulio grožio atstovės ir toliau rodė savo kūno grožį prisidengusios tik tokiais rūbeliais.


1960-1970 m. bikiniai tapo vis kūrybiškesni ir labiau pritaikyti žmonių naudojimui. Atsirado įvairių naujų tendencijų : siuvinėjimų karoliukais ar gelių ornamentai.


1980 metais ypač madingas bikinis, kuris vos dengia krūtinę ir paryškina ilgas kojas. Tai seksualumo ir kūno formų viešinimo metas. Už tai turėtume būti dėkingi Pamelai Anderson ir serialo „Gelbėtojai“ režisieriam, kurie padėjo išpopuliarinti maudymosi kostiumėlius.


Per dešimt metų išnyksta ilgų kojų paryškinimo manija bikiniu ir jis tampa žmonių saviraiškos priemone. Visų pasaulio šalių bikiniai, ypač braziliško stiliaus, tampa susikausčiusių Europos žmonių neatsiejamu vasaros sezono garderobu.


Na, o įžengus į 21 amžių daug kalbėti ir nereikia. Dizainerių išmonė pranoksta tiesiog save, įvairiausi stiliai, raštai, tekstūra ir spalvos...Nėra pasaulyje moters, kuri nerastų sau idealaus bikinio nuo primenančio retro laikus iki šių laikų modernizmo.